tel. 61 646 06 01, kom. 888 343 344 biuro@ekointegrator.pl
Poznań. Obornicka 263 (Wjazd od H. Szafran)

Akumulacyjne ogrzewanie podłogowe

Jedną z kluczowych decyzji, jaką należy podjąć przy budowie domu, jest odpowiedni wybór systemu grzewczego. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się inwestycja w elektryczne ogrzewanie podłogowe jako alternatywa dla ogrzewania wodnego.

Godnym polecenia sposobem na najlepsze ogrzewanie współcześnie budowanych domów i budynków energooszczędnych jest system akumulacyjnego, elektrycznego ogrzewania podłogowego Caleo. Umieszczona pod 4-6 cm warstwą wylewki folia grzewcza ogrzewa podłogę w porach, gdy prąd jest o znacznie tańszy (nocą i wczesnym popołudniem), a podłoga oddaje ciepło do pomieszczeń jeszcze kilka godzin po wyłączeniu ogrzewania.

Dlaczego warto postawić na elektryczne ogrzewanie podłogowe?
Powszechnie panuje przekonanie, że ze względu na cenę nośnika energii, elektryczne ogrzewanie podłogowe jest systemem droższym od ogrzewania wodnego ogrzewaniemgo piecem gazowym. Warto wiedzieć jednak, że ogrzewanie podłogowe wcale nie musi się wiązać z wysokimi kosztami użytkowania. Korzystając z ogrzewania wodnego bez względu na to, ile pomieszczeń chcemy ogrzać, zazwyczaj musimy nagrzać całość wody znajdującej się w systemie grzewczym. Natomiast stosując ogrzewanie elektryczne, grzejemy bez strat energii, bo ciepło jest wytwarzane tylko w takiej ilości, jaka jest nam konkretnie potrzebna do poszczególnych pomieszczeń.

Jak obniżyć koszty eksploatacji elektrycznego ogrzewania podłogowego?
Aby akumulacyjne ogrzewanie podłogowe było w eksploatacji korzystne finansowo, możemy skorzystać np. z taniej energii nocnej. Warto mieć świadomość, że różnica między opłatami za energię dzienną i nocną dochodzi do 50%, co konkuruje z paliwami takimi jak olej opałowy, lub gaz ziemny. Przy zastosowaniu elektrycznego, akumulacyjnego ogrzewania podłogowego folie grzewcze znajdują się w wylewce sięgającej 4-6 cm. To sprawia, że stanowi ona coś w rodzaju bloku akumulującego ciepło, wytworzonego dzięki tańszej energii czerpanej w nocy. To ciepło jest oddawane przez nią w dzień i wieczorem, aż do ponownego załączenia się układu.

Producent
Fabryka, zlokalizowana w Korei, jest największym producentem tego typu systemów grzewczych na świecie. Pracuje zgodnie z certyfikatem ISO 9001 – czyli najwyższym poziomem kontroli jakości przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowocześniejszych materiałów. Wyposażona jest w nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu folie Caleo są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie od konkurencji.

F